Serge Lutens Perfumes 2000 yılında Paris’te kurulmuştur. Markanın kurucusu Serge Lutens’in kariyeri çok sıra dışı bir başlangıç taşımaktadır. Fransa’nın kuzeyindeki Lille kentinde yaşayan Serge Lutens, 14 yaşındayken okulu bırakmış ve ailesinin ısrarları sonucunda kuaförde çırak olarak çalışmaya başlamıştır. Henüz yeni yetme bir çırakken dükkanın yoğunluğundan dolayı eline makası almak durumunda kalmış ve müşterisinin saçlarını kahküllü ve küt bir kesim uygulamıştır. 1950’li yıllarda var olmayan yenilikçi model sayesinde Serge Lutens ülke çapında ün kazanmış ve küt saç kesimini modasının öncüsü haline gelmiştir. 1962 yılında kuaförlük mesleğine devam etmek istemediğine karar veren Lutens, Paris’e taşınmış ve Vogue dergisinde, 5 yıl boyunca sürecek olan fotoğrafçı, kuaför ve makyaj artisti görevlerinde çalışmaya başlamıştır. 1967 Christian Dior ile çalışmaya başlamış ve 13 yıl boyunca Dior’un makyaj koleksiyonlarını tasarlamıştır. Japonya’ya ayrı bir ilgisi olan Serge Lutens, 1980 senesinde Shiseido Company bünyesinde Avrupa’dan sorumlu Sanat Yönetmeni olarak çalışmaya başlamış ve bu iş birliği süresince markanın katalog ve reklam çekimlerinin yanı sıra makyaj serilerinin tasarımlarını da üstlenmiştir. 1992 yılında Serge Lutens Shiseido markası için “Féminité du Bois” adındaki, hayatının ilk parfümünü yaratmıştır. Bu yaratım, parfüm dünyasına yep yeni bir yorum katmıştır; kadınlara yönelik odunsu notalardan oluşan bir parfüm. Aynı sene, Serge Lutens Paris’te, o zamanlar sadece “Féminité du Bois” parfümünün satıldığı Les Salons du Palais Royal mağazasını açmış ve 2000 yılında Serge Lutens markasını kurmuştur.

Black Collection, Les Eaux ve Section D’Or olmak üzere 3 farklı koleksiyondan oluşan Serge Lutens Parfümleri; saf, zengin ve büyüleyicidir. Parfümün bir zevk meselesi olduğu inancından ötürü cinsiyet ayrımı yapmamakla beraber; ender rastlanan, çarpıcı ve elegan Serge Lutens Parfümleri birer mücevher gibi taşınmalıdır.

Serge Lutens markası, 15 yıl boyunca bir tek Les Salons du Palais Royal mağazasında ve dünya çapında lüks departmanlı mağazalarda satışa sunulduktan sonra 2015 yılında Moskova’da ikinci mağazasını açmış ve Ekim ayı itibariyle Vepa Group distribütörlüğü altında, Türkiye’de satışa sunulmuştur.

VIDEOS
      Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:2 
      Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:2