Penhaligon’s markasının hikayesi, 1870’li yıllarda buluşların çağı Victoria Devrinde, Londra’da; abartlı ve frapan bir dönemde yaşamış olan zeki ve son derece yaratıcı William Penhaligon tarafından başlatılmıştır.

William, markanın ilk kokusu olan Hammam Bouquet’i 1872 yılında, civardaki Türk hamamlarının buhar ve kükürt karışımı kokularından ilham alarak yaratmıştır.

Kraliçe Victoria hükümdarlığının son yıllarına doğru kraliyet ailesinin berberi ve parfüm yapımcısı olmaya layık görülen Penhaligon’s, prestijli duruşunu, kalitesini ve elegansını sonraki yıllarda bir çok kraliyet ödülünü kabul ederek kanıtlamaya devam etmiştir.

Bugün Penhaligon’s parfümleri, en iyi kalitede ender içerikleriyle – el ile sıkılmış bergamuttan, altının iki katı değerindeki yasemine kadar – İngiltere’de üretilmeye devam ediyor. Özel Penhaligon’s parfüm şişeleri, şeffaf cam üzerine, ayrıştırıcı kurdeleli kapaklarıyla William’ın orijinal tasarımını yansıtıyor. Bugün bir Penhaligon’s satış noktasını ziyaret etseniz, her biri farklı bir arayışa hitap eden 35 sıra dışı kokudan oluşan bir portfoliyoyu keşfedebilirsiniz.

Penhaligon’s parfümlerine seçili satış noktalarında Vepa Group garantisiyle ulaşabilirsiniz.

VIDEOS
      Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:2 
      Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:2