İtalyan işçiliği ve tarzı, kumaşlarda kullanılan ileri teknoloji ve tasarımlardaki yaratıcılık Liu Jo'yu tanımlayan özelliklerden sadece birkaç tanesidir.

Marka, tasarımlarında hem doğudan hem batıdan ilham alan ama sofistike İtalyan kimliğinden uzaklaşmayan bir çizgide yoluna devam etmektedir. Liu Jo tasarım ekibi elegan ve feminen stili, büyüleyici tasarımlarıyla harmanlayıp tüm dünyanın beğenisine sunmaktadır.

Liu Jo; 90’ların ortasında triko üretimiyle bilinen Carpi’de, Marchi kardeşlerin triko koleksiyonuyla ortaya çıktı. İtalya’da hızlı bir şekilde müşteri kitlesini arttıran marka, Liu Jo ve Liu Jeans koleksiyonlarıyla giyim sektöründe varlığını güçlendirdi. Liu Jo ismi öncelikle çok katlı mağazacılık anlayışı ile anayurdu olan İtalya’yı fethetti, 2000 yılından sonra ise kendine ait mağazaları ile İtalya ve dünyada hızla yayılmaya devam etti.

Daha sonra kız bebekler için hazırlanmış Liu Jo Junior, daha yumuşak ve feminen siluetler için Ajay, aksesuar ve erkek giyim koleksiyonları eklendi. Yeni koleksiyonlarıyla birlikte marka büyük bir başarıya imza attı. Sonraki 5 sene, marka, 0-5 yaş arası kız çocukları için Liu Jo Baby, sofistike mücevher koleksiyonu Liu Jo Luxury, Liu Jo Underwear ve Beachwear, Liu Jo stilini kusursuz bir şekilde ev tekstiline yansıtan Liu Jo Casa koleksiyonlarıyla dünya pazarına açıldı. 2008 yılından itibaren, marka koleksiyonlarını daha sağlam bir temel üzerine konumlandırıp kozmopolit ve modern bir marka yaratmanın adımlarını attı. Liu Jo dünyasını mükemmel bir şekilde yansıtan ayakkabı koleksiyonu Liu Jo Shoes, koleksiyonların arasına eklendi. Erkek giyim de Jeans koleksiyonunun bir parçası haline geldi. 2008 yılının başında Bottom-Up Collection by Liu Jo adıyla ikonik kotlar İtalya pazarına sunuldu. Marka İtalya perakende sektöründe yerini sağlamlaştırdı ve uluslararası pazarda önemli gelişmelere imza attı.

2008-2009 periyodunda şirket Liu Jo Asia Pacific ve Liu Jo Retail Benelux şirketlerini kurarak, uluslararası pazardaki yerini güçlendirmek için çalışmalarını arttırdı. 2010 yılında Liu Jo Underwear ve Beachwear koleksiyonlar arasına katıldı. Jeans koleksiyonu, Liu Jo markasıyla daha kolay bağdaştırılması için, Liu Jo Jeans olarak değiştirildi. 2011, marka için olağanüstü bir yıl oldu. Bottom-Up projesi Avrupa pazarına tanıtıldı. Sadece aksesuar koleksiyonunun satıldığı ilk mağaza açıldı. Marka bu hızlı büyümesini, dünyadaki en önemli trend belirleyicilerden biri olarak kabul edilen Kate Moss’u kampanya yüzü yaparak taçlandırdı.

VIDEOS
    STORES
      Sayfa:1/1  Ürün Sayýsý:1 
      Sayfa:1/1  Ürün Sayýsý:1